A totális globalizáció csupán mítosz. A világgazdaság legfontosabb trendje valójában a regionalizáció. Csak minden ötödik ország és minden negyvenedik multi épít valóban globális ellátási láncot. A többiek a szomszédságukra összpontosítanak – és ők teszik jól.
Shannon K. O’Neil a latin-amerikai térség vezető szakértője a Külkapcsolatok Tanácsa nevű amerikai agytrösztnél (a szervezet leginkább az utóbbi évtizedek legbefolyásosabb külügyi folyóirata, a Foreign Affairs kiadójaként ismert). Az információs elithez kötődő szerzők esetében különösen értékelendő, amikor veszik a bátorságot megkérdőjelezni a globalista mitológiát vagy annak bármely, „davosi konszenzus” övezte tartópillérét. O’Neil most pontosan így tesz The Globalization Myth. Why Regions Matter (a globalizációs mítosz – miért számítanak a régiók) című könyvében, amelyben nem kevesebbet állít, mint hogy a globalizáció túlértékelt jelenség. Bár a világ 1900 óta valóban egyre nemzetközibbé vált, szerinte „közel sem annyira, mint ahogyan azt a globalizáció narratívája sugallja”. A világgazdaság legfontosabb trendje valójában a regionalizáció. Mire alapozza ezt?
Olvasás-népszerűsítő kampányba kezdett a Libri, amelynek keretében sok más mellett világirodalmi podcastsorozatot indítanak, könyvklubokat szerveznek, és idén is kiosztják a Libri irodalmi díjakat. Ludvig Orsolya Stefanie-t, a cégcsoport marketingés kommunikációs igazgatóját kérdeztük.
Lovecraft hagyatéka számos módon és formában újraéledt már, azonban a kozmikus horror ezen adaptációk között mindig a fantázia birodalmában maradt. Egészen mostanáig, amikor Arkham árnyait magunk is megismerhetjük.
Mi történik, ha egy domonkos nővér, akinek szenvedélye a közgazdaságtan, összeereszti Aquinói Szent Tamást a 21. század piaci valóságával? Megszületik a Summa oeconomiae, amelyben filozófia, teológia, gazdaság és gyakorlati tapasztalatok találkoznak.